contelizer app logo

Contelizer Prices and Trends

Branża e-Commerce, w Polsce i na świecie rośnie rozwija się bardzo szybko. Dynamika ta spowodowała że u wielu klientów niezwykłą popularności zyskały wszelkiego rodzaju porównywarki cenowe. Wynika to ze faktu że cena to bardzo ważny czynnik w procesie zakupowym, jest jednym z kluczowych elementów produktu zarówno dla klientów, sprzedawców, jak i dla producentów. W związku z pojawieniem się porównywark cenowych zyskali klienci a stracili sprzedawcy oraz producenci. Dlatego też aby być topowym sprzedawcą e-Commerce należy dostosowywać swoje ceny do cen konkurencji, monitorować pojawiające się trendy sprzedażowe oraz monitorować trendy zakupowe. Chcą wykonywać te czynności ręcznie trzeba liczyć się z wysokimi kosztami związanymi z zatrudnieniem dużej liczby pracowników oraz z wykonywaniem żmudnych powtarzalnych czynności, co może powodować liczne pomyłki.

Warto więc skorzystać z odpowiedniej technologii do monitoringu produktów, czyli narzędzi Price Intelligence. Ich zadanie to zbieranie danych ze stron internetowych w sposób zautomatyzowany i cykliczny. Zebrane dane prezentują gotowe zestawienia i raporty. Unikamy wówczas ryzyka popełnienia błędu, oszczędzamy czas a przede wszystkich pieniądze. Możemy też liczyć na dokładniejszą analizę rynku przez co podejmujemy bardziej świadome decyzje biznesowe a co za tym idzie zarabiamy więcej.

 

Wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu sprzedawców i producentów stworzyliśmy aplikację Contelizer Prices & Trends

Dla sprzedawców

Porówna ofertę znajdującą się na twojej stronie oraz stronie konkurencji, wskaże wspólną ofertę oraz produkty tylko na stronie konkurencji, produkty na twojej stronie. Monitoruje produkty konkurencji i porównuje go cenami z Twojej strony. Ponadto aplikacja przedstawi Ci listę nowych produktów oraz najbardziej gorących produktów u konkurencji. Dzięki czemu będziesz mógł


Co możesz zrobić z naszymi raportami:

  • Znajdź sklepy oferujące te same produkty, które posiadają największy ruch na swoich stronach.
  • Obserwuj konkurencję i ich produkty
  • Dostosowuj marżę na określonych produktach.
  • Z automatyzuj zmianę cen.
  • Negocjuj warunki ze swoimi dostawcami.

Dla producentów

Aplikacja monitoruje różnice między cenami sugerowanymi jak i dostępnością towaru. Jeżeli będzie chciał wprowadzić nowy produkt na rynku będziesz mógł uzyskiwać cykliczne informacje o cenach produktów konkurencji. Śledzić poziom cen u retailerów i reagować w przypadku nadużyć cenowych. Przyjrzyj się tym graczom na rynku, z którymi warto nawiązać współpracę Przyjrzyj się tym graczom na rynku, z którymi już współpracujesz Dostosuj swoją politykę cenową

Bycie świadomym cen konkurencji pozwala na zdobycie lepszej pozycji na rynku. Narzędzie do monitoringu produktów powinien stosować każdy szanujący się podmiot na rynku e-commerce, niezależnie od wielkości.