Usługi e-commerce

07

Wdrożenie systemów ERP

 

 

System ERP, w małych i średnich przedsiębiorstwach, wymieniany jest średnio co 8-10 lat, dlatego też biorąc pod uwagę to, że system taki będzie nam służył przez dłuższy okres czasu, należy do tematu wyboru takiego systemu podejść wielowymiarowo.

 

Po pierwsze, należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy taki system jest nam w ogóle potrzebny?

 

Wg. naszego doświadczenia, nie każda firma potrzebuje wdrożenia systemu ERP, wdrożenie takiego systemu w naszym odczuciu musi być współmierne z wartością jaką wypracuje dla firmy. Koszty wdrożenia dużych systemów ERP a później utrzymanie takiego systemu mogą się nigdy firmie nie zwrócić. Dlatego też przy małej skali działalności staramy się pokazywać firmom e-commerce jak wykorzystywać 100% dostępne na rynku pudełkowe rozwiązania dla e-commece aby nadal mieć nad firmą kontrole.

 

Oczywiście, nie jesteśmy przeciwnikami systemów ERP i zachęcamy firmy do wdrażania takich systemów, jednakże decydując się na wdrożenie takiego systemu należy odpowiedzieć sobie na dodatkowe pytania:

 

  • gdzie jest moja firma teraz?
  • czy mam kontrolę na wszystkimi zasobami firmie i wiem co się w niej dzieje?
  • gdzie moja firma będzie za 10 lat?
  • na jakich rynkach będzie działać?
  • przez jakie kanały będzie docierać do klientów?
  • co będzie oferować?

 

Dlatego już na wstępie powinniśmy odrzucić rozwiązania, które już teraz są tylko wystarczająco dobre. Ten kompromis, zawarty dzisiaj, może stać się sporym ciężarem dla firmy na kolejne 10 lat. To, co dzisiaj jest wystarczające, jutro czy za rok może uniemożliwić właściwe działanie i rozwijanie się przedsiębiorstwa. Rozpoczynając wdrożenie systemów ERP u naszych klientów, staramy odpowiedzieć się na każde z tych pytań, osobiście jesteśmy za wybieraniem systemów, które rosną razem z firmą, są zbudowane modułowo, i maja wdrożone protokoły komunikacji pozwalające z integrować je z zewnętrznymi systemami.

 

Zaletą współpracy z firmą Contelizer jest to że na e-commerce patrzymy kompleksowo, nasi klienci codzienni wystawiają 40 000 unikalnych ofert, realizując  45 000 zamówień dziennie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.